• МОЙ САЙТ ПЕРЕЕХАЛ!
    В далёком 2007 году я создал свой первый сайт на платформе uCoz. Мир не стоит на месте и нужно двигаться вперёд. С тех пор я освоил программирование на достаточном уровне, чтобы создать личный сайт на собственном хостинге с крутым доменом и полным контролем над всем происходящим. Я стал сильным и независимым, но не забыл тех, кто помог мне подняться. Данный сайт будет существовать и дальше, но информация здесь больше не обновляется.

Студентські “апартаменти”: дорого, брудно але весело!

Після того, як студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка вийшли на вулицю з транспарантами, вимагаючи не підвищувати вартість проживання в гуртожитках було видано відповідний наказ міністерства освіти, фінансів та охорони здоров'я. Згідно нього, вартість проживання в студентських гуртожитках не повинна перевищувати 40 відсотків мінімальної місячної стипендії, яка становить 535 гривень. Страйк був спровокований заявою адміністрації університету про те, що незабаром замість 78 гривень студенті будуть сплачувати за гуртожиток 209 гривень на місяць. Але чи влаштує студентів такий приказ ще не відомо, адже ж згідно нього адміністрація має повне право встановити вартість в 214 гривень!

У більшості інших вузів розцінки поки невеликі: вартість проживання в гуртожитках у середньому становить 60-70 гривень. Є, правда, і так звані елітні гуртожитки – там і кімнати двомісні, та й побутові умови набагато краще. За них і доводиться платити відповідно – до тисячі гривень на місяць. Не потрібно платити лише сиротам та студентам, позбавленим батьківської опіки – таким особам гуртожиток надається безкоштовно.

Але чи оправдані такі ціни за тимчасове житло де проблема чистоти завжди поставала гостро? Цікаво, що найбільш “дресированими” у плані дотримання чистоти виявилися студенти третього гуртожитку ЗНУ. І це не дивно – там й по нині ходить легенда про те, що їх комендант Тамара Миколаївна колись працювала у жіночій виправній колонії, і що вона змушує усіх драти поли наждачним папером, а чистоту унітазів особисто перевіряє своїм пальцем. Звісно легенда про колонію це жарт, але надмірна любов до чистоти у коменданта дійсно присутня!

Найбільш розбалуваними можна назвати студентів ЗНТУ – в них у гуртожитках все чистять прибиральниці, тому питання щодо дотримання чистоти в них відразу відпадає – за них все зроблять старенькі бабусі. Інша ситуація склалася в Запорізькій державній інженерній академії. Студенти цього гуртожитку хоча й прибирають лише кухню, але слід їм хоча б раз не помити спільну сковороду, як вона відразу ж опиниться на смітнику. В такий спосіб чергові вирішили наказувати злісних “засранців”.

Ще не менш важливішим постає питання “гастарбайтерів”, тобто тих, хто у пошуках розваг заліз до гуртожитку через балкон, проповз поміж вікном вахтера чи просто зайшов подарувавши коменданту шоколадку (а вони їх полюбляють). За підрахунками кореспондентки газети «Суббота Плюс» Наталії Смаглюк таких гостей-нелегалів за добу нараховується не менше десяти. Один з них – керівник колективу спортивно-бальних танців «Импульс» Олександр Дударєв, який коментує свої вчинки так:

– Мені було де жити – у Запоріжжі живе моя мама. У гуртожитку просто було веселіше. Розмови на сходинках до ранку, пісні під гітару, сковорода жареної картоплі і двадцять голодних ротів коло неї. Ну і звичайно секс, яким я займався четверо діб з рідкими перервами на обід та сон.

До речі нещодавно прийнятий Міністром освіти України Дмитром Табачником наказ про повернення студентів до гуртожитків дещо проллє світло на цю проблему. Так його відомство підготує наказ про те, щоб студентів пускали до гуртожитку і вдень і вночі. Головне, щоб ті приходили додому в тверезому стані і, як і раніше, не приводили гостей після 23:00. За словами газети «Комсомольская правда в Украине», допоміг міністру прийняти таке рішення київський студент Андрій, який додзвонився до нього під час онлайн-конференції. Він розповів, що працює, а іноді їздить до батьків у рідне місто, повертається пізно і не може потрапити у гуртожиток. Його не пускають після 23:00, поки він не відкриє гаманець і не дасть вахтеру грошей.

Особисто я сподіваюся, що тепер студентам, які мешкають у гуртожитку не доведеться платити вахтеру чи сторожу хабарів щоб потрапити до дому. На це сподівається і сам міністр:

– Гуртожиток – це тимчасове житло, і ніхто не вправі обмежувати допуск дорослого дієздатного громадянина Україна туди, де він живе! Я дав доручення підготувати наказ ректорам усіх вузів про те, що персонал гуртожитків не має права перешкоджати студентам приходити в своє житло в той час, коли вони того бажають. Ніхто не має права закривати двері і не пускати туди студента вузу будь-якого рівня акредитації. Не будемо влаштовувати годівницю для вахтерів і сторожів, – сказав Дмитро Табачник. Але й додав, що п'яний студент не зможе потрапити у гуртожиток. Також залишиться в силі існуюча заборона приводити гостей після 23:00.

Як бачимо певні проблеми пов’язані зі студентськими гуртожитками існують, але ці питання не стоять на місці. Звісно, не зрозумілим по нині залишається питання – чи варто платити за гуртожитки, що знаходяться майже в аварійному стані, за приміщення де ремонт в останнє проводили ще за часів СРСР або взагалі не робили. Але й Ви погодьтеся, що гуртожиток коштує дешевше ніж окрема квартира чи навіть кімната. Тут спрацьовує відома закономірність – бажаєш жити краще, плати більше. Немає великих грошей, родичів чи квартири у місті – винаймай гуртожиток. Останній варіант попри свої вади не такий і поганий. Принаймні так вважає колишня студентка Наталія Смаглюк, журналіст газети «Суббота Плюс»:

- Пам’ятаю, як сім років назад ридала в мамине плече і просила – “тільки не в общагу!”, “ненавиджу тарганів”, “не хочу жити втрьох в одній кімнаті”. А зараз би багатьом пожертвувала, аби повернутися до улюбленого гуртожитку №3 Запорізького національного університету.

© Богдан Герасименко

Категория: Книга жалоб | Добавил: Bogdan (26.10.2011) | Автор: Богдан Герасименко
Просмотров: 1679 | Теги: общежитие, Университет | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
close